Yolcu Gemisi Denizin Ortasında Mahsur Kaldı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Norveç bandıralı MS Maud adlı yolcu gemisi, içerisinde 266 yolcu ve 131 mürettebatla Kuzey Denizi’nde fırtınaya yakalandı. İngiltere’nin Tilbury kentine gitmekte olan gemi, seyir kabiliyetini kaybetti. Elektrik kesintisi yaşanan geminin kurtarılması için ise kurtarma römorkörleri sevk edilecek. Öte yandan gemideki yolcuların ve mürettebatın durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Norveç bandıralı MS Maud adlı yolcu gemisi, Kuzey Denizi’nde şiddetli bir fırtınaya yakalandı. Norveç’in Floroe kentinden İngiltere’nin Tilbury kentine gitmek üzere seyreden geminin kaptan köşkündeki camlar, şiddetli rüzgar nedeniyle patladı. Fırtına sebebiyle oluşan dalgalar, geminin içine girerek elektrik kesintisine neden oldu.

YOLCULARIN VE MÜRETTEBATIN DURUMU İYİ

Yetkililer, gemide elektrik olmadığını, ancak ana makinenin çalıştığını belirttiler. Navigasyon sistemleri ve radarlar işlemez durumdayken geminin durumu “stabil” olarak değerlendirildi. Olayda 266 yolcu ve 131 mürettebatın durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kuzey Denizi’nde fırtınaya yakalanan yaklaşık 400 kişiyi taşıyan Norveç bandıralı yolcu gemisi seyir kabiliyetini kaybetti

Norveçli Hurtigruten Group’a ait HX kruvaziyer şirketi tarafından işletilen gemi, bir kurtarma römorkörü tarafından kurtarılacak.

Kuzey Denizi’nde fırtınaya yakalanan yolcu gemisi seyir kabiliyetini kaybetti

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri