Protestoların Şiddetlendiği Fransa’da Bakanlara İlginç Talimat

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tartışmalı emeklilik reformu karşıtı protestoların şiddetlendiği Fransa’da Çalışma Bakanı Olivier Dussopt dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Dussopt, bakanlara “gerekli olmadıkça ortalıkta görünmemeleri” talimatının verildiğini söyledi.

Fransa’da Çalışma Bakanı Olivier Dussopt, Fransız kamu radyosu France Inter’e emeklilik reformu karşıtı gösterilere ilişkin açıklama yaptı. Güvenlik güçlerinin yoğun şekilde sokaklarda organize olduğunu belirten Dussopt, “gerekli olmadıkça ortalıkta görünmemeleri talimatı” aldıklarını dile getirdi.

Fransa Çalışma Bakanı, bakanlara ‘Gerekli olmadıkça ortalıkta görünmeyin’ talimatı verildiğini söyledi Açıklaması

TALİMATIN KİMDEN GELDİĞİNİ SÖYLEMEDİ

“Yalnızca gerektiğinde halkın arasına çıkmamız istendi.” ifadesini kullanan Fransız Bakan, kolluk kuvvetlerinin görev yapmasına öncelik verildiğini kaydetti. Talimatın Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan mı ya da Başbakan Elisabeth Borne’dan mı geldiğine ilişkin yorum yapmayan Dussopt, polisin şiddet eylemleriyle saatlerce mücadele etmekten tükenme aşamasına geldiğini anlattı.

MUHALEFETE TEPKİ GÖSTERDİ

Dussopt, hükümetin Meclis’te oylamaya sunulmadan Anayasa’nın bir maddesine dayanarak emeklilik reformunu geçirme kararına tepki gösteren muhalefeti eleştirerek, bu maddenin daha önceki hükümetlerce de devreye alındığını söyledi.

“RUS RULETİ OYNAMIYORUZ”

Yasa tasarısının sendikalarla dört aylık istişare ve Parlamentoda 175 saat tartışıldıktan sonra kabul edildiğini belirten Fransız Bakan, “Böyle bir reformla Rus ruleti oynamıyoruz. Ulusal Mecliste oylamaya sunmak için her şeyi yaptık. Bu, madde (49/3) tarihimizde 100 kez kullanıldı.” dedi.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri