Rusya ile Savaş Çıkarsa Göç Edecekler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Dünya, Rusya ile Ukrayna arasındaki olası bir savaşı konuşuyor. Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Kirby bugün yaptığı açıklamada ABD’nin muhtemel bir savaş durumunda Ukrayna’ya asker göndermeyeceğini açıklarken, Kiev yönetimi gelen bu haber sonrasında işgal durumunda 3-5 milyon insanın evlerini terk etmek zorunda kalacağını duyurdu. Bu insanlardan 1 milyonunun tampon bölgede yer alan Polonya’ya kaçması beklenirken, Slovakya ve Çekya da on binlerce göçmen beklediğini açıkladı.

İngiliz The Times gazetesi, Rusya ile Batı Avrupa arasındaki tampon bölgede yer alan Polonya’nın 1 milyon mülteciye hazırlık yaptığını yazdı. Habere göre, muhtemel bir Rus işgaliyle birlikte Ukrayna’dan kaçacak sivillerin yöneleceği rotalardan biri, batı sınırındaki Polonya olacak.

5 MİLYON İNSAN EVLERİNİ TERK ETMEK ZORUNDA KALABİLİR

Kiev yönetimi, işgalde üç ila beş milyon insanın evlerini terk etmek zorunda kalacağını tahmin ediyor. Halihazırda bunlardan 1,5 milyonu zaten ülkenin doğusundaki çatışmalardan kaçarak başka yerlere göç etti.

“HÜKÜMET OLARAK EN KÖTÜ SENARYOYA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

Ukrayna ile yaklaşık 530 kilometrelik bir sınıra sahip Varşova yönetimi ise, 1 milyon göçmenin Polonya’ya kaçmasını bekliyor. Polonya İçişleri Bakan Yardımcısı Maciej Wasik, “Hükümet olarak en kötü senaryoya hazırlıklı olmalıyız, 1 milyondan fazla insan gelebilir” ifadesini kullandı.

SLOVAKYA VE ÇEKYA DA HAZIR

The Times, Ukrayna’nın diğer komşuları Slovakya ve Çekya’nın da on binlerce göçmenin gelmesini beklediğini yazdı.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri