Sırp Çete Liderini Öldüren Barış Boyun Kimdir?

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Barış Boyun 1984 senesinin en ünlü çetelerinden biri olan Daltonlar Çetesinin lideri olarak tanımlanıyor. Bu dönemler boyunca barış boyun kimdir gerçekleştirdiği birçok yasa dışı faaliyetleri söz konusu olmuştur.

Bu kapsamda Boyun o senelerde Türkiye gündeminde ismi uzun süreli olarak konuşulmuştur. Barış Boyun faaliyetlerine ilk olarak İstanbul Beyoğlu bölgesinde başlamıştır. Kendine has üslubu ve çetesi üzerinden burada yer alan pek çok esnafları haraca bağlamıştır.

Esnafları sözlü olarak tehdit ederek kendilerinden yüklü miktarda para tahsilatı yapmıştır. Bu nedenle Barış Boyun Beyoğlu bölgesinin en tanınan mafya liderleri arasında yer almıştır.

Barış Boyun Nerelidir?

Daltonlar Çetesi lideri olan Barış Boyun kesin doğum yeri hakkında henüz net bilgiler yer almıyor. Fakat Boyun’un İstanbul haricinde Yunanistan, Abhazya, Fransa ve Gürcistan gibi pek çok yabancı ülkeler üzerinde de yasa dışı faaliyetlerde yer aldığı bilinmektedir.

Boyun yöntem olarak ise pusu ve silahlı baskın yaparak rakiplerini ve esnafları sindirmeyi başarmıştır.Boyun yasa dışı kariyerine ise ilk olarak 2017 senesinde kendisi de bir mafya lideri olan Bilal Yaman ile birlikte pek çok illegal faaliyetlere imza atmıştır. Bu dönemler boyunca esnafların adeta korkulu rüyası haline gelmiştir.

Barış Boyun çetesi mensupları ile farklı çeteler arasında yapılan çatışmalar sonucunda ise Boyun çetesi mensuplarından toplamda 20 kişinin hayatını kaybettiği emniyet verilerinde yer almaktadır. Boyun’un ise halen yurtıdışı üzerinden kırmızı bültenle arandığı bilinmektedir.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri