Şişli’de Hastanede Akılalmaz Olay

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

lay, Şişli Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi çocuk bölümünde perşembe günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, annesi ve babaannesi sekiz aylık Fercan bebeği hastaneye doktor kontrolüne götürdü. Röntgen sırası bekledikleri sırada bebeğin annesi bilgi almak için içeri girdi. Bu sırada babaannesi ile bekleyen Fercan bebeğin yanına Fas uyruklu S.K. yanaştı. Bebeğin kolundan tutan Faslı kadın “Bu çocuk benim” diyerek bağırmaya başladı. Çocuğu almak için uğraşan kadına babaanne engel oldu. Hastanede bağrışmaları duyan güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

KİMLİĞİ KONTROL ETTİ; GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Olay yerine gelen polis ekipleri çocuğun kimliğini kontrol edince gerçek ortaya çıktı. Fas uyruklu kadının 8 aylık bebeği kaçırmaya çalıştığı anlaşılınca S.K gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Faslı S.K.’nın polisteki ifadesinde bebeğin kendi çocuğuna benzediği için almaya çalıştığını söylediği öğrenildi. S.K. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Şişlide hastanede akılalmaz olay Bu bebek benim diyerek...

YAŞANAN O ANLAR İSE GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan o anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Faslı kadının babaanne ve bebeğin yanına yanaşması ve bebeği almaya çalışması yer alıyor. Bekleme odasına dönen anne duruma müdahale ederek çocuğunu kucağına alıyor. Hastanenin güvenlik görevlileri Faslı kadına müdahale ediyor.

Şişlide hastanede akılalmaz olay Bu bebek benim diyerek...

“ŞİKAYETÇİ OLDUM PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

Baba Emin E. “Perşembe günü annemi eşimi ve çocuğumu hastaneye bırakarak işe geldim. Kan alımı yapıldıktan sonra film çekmek için röntgen bölümüne gönderiyorlar. Eşim çocuğu anneme vererek röntgenin nerede çekildiğini öğrenmeye gidiyor. Koridordan hızla bir kadın geliyor. Annemin kucağındaki çocuğu sevmeye çalışıyor. Çocuk ağlayınca ‘Çocuğu bana ver ben susturayım’ diyor. Annem çocuğu vermeyince çocuğun kolunu tutuyor. ‘Aa çocuğun kolu bana benziyor’ diyor. Daha sonra kadın bağırmaya başlıyor. ‘Çocuğumu kaçırıyorlar. Çocuk benim’ diyor. Orada insanların tepkisini annemle eşimin üzerine çekmeye çalışıyor. İnsanlar orada annemle eşime tepki gösterip çocuğu almış olsaydı bugün çocuğum belki de kaçırılmış olacaktı.” dedi

Emin E. “Daha önce de Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde de böyle bir olay olmuş. Bu ikinci olay. O zaman şikayetçi olsalardı bu olay belki benim başıma gelmeyecekti. Ben şikayetçi oldum. Kadın mahkemeden serbest bırakılmış. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Zaten Fas uyruklu bir kişi. Bizim ülkemizde böyle çocuklar kaçırıp da bir şey yapacaksa bunu bizim ülkemizden gönderilmesini istiyoruz. Annem orada eğer uyanık olmasaydı çocuğu kaçırmış olacaktı. Orada annem madem onun çocuğu belgesini göstersin diyor. Annem sonrasında çocuğun kimliğini çıkararak gösteriyor. Faslı kadın polis tarafından alıp götürülüyor. Yabancı bir kişi bizim ülkemize gelip böyle bir şey yapıyorsa deport edip gönderebilirler” diye konuştu.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri