Ali Babacan’dan Tartışma Yaratan Sözler

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin İstanbul Kadıköy ilçe kongresinde yaptığı açıklamalar büyük tartışma yarattı. Babacan’ın “Kabine kelimesi yerine kabile kelimesi daha doğru. Reis dedikleri de şu anda maalesef kabile devletinin reisi” sözlerine ilk yanıt Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan gelirken “#HaddiniBilBabacan” etiketi de kısa sürede Twitter’da TT oldu.

DEVA Partisi’nin İstanbul Kadıköy ilçe kongresinde konuşan Genel Başkan Ali Babacan’ın partililere yönelik konuşmasında kullandığı ifadeler büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi.

BABACAN’IN SÖZLERİ BÜYÜK TARTIŞMA YARATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlara yönelik ”Kabine kelimesi yerine kabile kelimesi daha doğru. Reis dedikleri de şu anda maalesef kabile devletinin reisi” ifadesini kullanan Ali Babacan’ın konuşması büyük tepki çekti.

İLK TEPKİ BAKAN VARANK’TAN GELDİ

Babacan’a ilk yanıt Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi. Bakan Varank, Babacan’ın sözlerinin yer aldığı videoyu alıntılayarak Twitter hesabından çok sert ifadeler kullandı. Varank paylaşımında, ”Kelp, kağnı gölgesinde yürür, kağnının gölgesini kendi gölgesi sanırmış…” dedi.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri