Ünlü İş İnsanı Petr Kellner Vefat Etti

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Çekya’nın en zengin iş insanı Petr Kellner’in hayatını kaybettiği açıklandı. 54 yaşındaki milyonerin ölümü Çekya’da şok etkisi yarattı. Alaska’daki kayak tatilinden döndüğü sırada içinde bulunduğu helikopter düşen Kellner, 2020 verilerine göre 19 milyar dolardan fazla

Finans, telekomünikasyon, imalat, medya ve biyoteknoloji gibi alanlardaki işletmeleri kontrol eden PPF’nin sahibi olan Kelllner’ın varlıklarının, Haziran 2020 itibarıyla toplam 44 milyar euro olduğunu belirtilmişti.

Kellner’ın ölümü sırasında helikopterde 5 kişi daha vardı. Kellner ile birlikte Gregory Harms, Benjamin Larochaix, Sean McMannany ve pilot Zachary Russel’ın da yaşamını yitirdiği kaydedildi.

NEDEN DÜŞTÜĞÜ ARAŞTIRILIYOR

Kellner’ın tatili sırasında Tordrillo Mountain Lodge isimli tesiste kaldığı açıklandı. Şirket sözcüsü Mary Ann Pruitt’in yaptığı açıklamaya göre rehberler  helikopterli kayak konusunda Alaska’nın en iyisiydi ve uzmanlardı.

Eurocopter AS50 tipi helikopterin neden düştüğü bilinmezken Pruitt, “Kellner ve Larochaix, sadık müşterilerimizdendi ve sık sık bizi ziyarete gelirlerdi. Bu acı haber hem çalışanlarımız hem de yakınları için çok acı” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

FOTOKOBİCİLİKTEN BAŞLADI

Kellner, çalışma hayatına fotokobici olarak başladı. 1991’de ise yatırım fonu PPF’i kurdu.

ABD dergisi Forbes’e göre Çek Cumhuriyeti’nin en zengin adamı ve dünyanın 73. en büyük serveti olan Petr Kellner, Çekya’nın da en zengin iş insanı olarak tanınıyordu.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri