Evimizde Eksik Olmazdı, Şimdi Anca Tezgahta Görüyoruz

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Sinop’ta nadir olarak avlanan kalkan balığının kilosu iriliğine göre 750 liraya kadar çıktı. Sinoplu bir vatandaş “Evimizde hiç eksik olmayan balıktı ama bugün anca tezgahta görüyoruz. İnşallah çocuklarımıza da ansiklopedilerde gösterebiliriz bu vaziyette olursa” diye konuştu.

Sinop açıklarında avlanan 2-3 ve 4 kilogramlık kalkan balıkları iriliğine göre kilogramı 600 ve 750 TL’den satışa sunuldu. Fiyatın yüksek olması hem balıkçıları hem de vatandaşı isyan ettirdi.

Kalkan balığının kilosu 750 liraya kadar çıktı, vatandaş dert yandı: Evimizde eksik olmazdı, şimdi anca tezgahta görüyoruz

“FİYAT YÜKSEK OLDUĞU İÇİN KİMSE RAĞBET ETMİYOR”

Balıklarda eskisi gibi bolluk yaşanmadığını belirten Balıkçı İbrahim Çoşkunarslan, “Kalkan balıkları bu aralar biraz pahalı. Kilogramı 600 liradan başlıyor, 750 liraya kadar çıkıyor. Tabi bunlar boyuna göre. Balık irileştikçe parası da o kadar yüksek oluyor. Şu anda iri kalkan balıklarının kilogramı 750 lira, ufak balıkların kilogramı 600 lira. Şu anda tezgahta toplam 30 kilogram kalkan var. 4 kilogramlık kalkan var. 1 kilogram 700 gram, 2 kilogram 500 gram, boyuna göre değişiyor. Nerden baksan tezgahtaki kalkanların toplam fiyatı 20- 25 bin lira. Bunu kim alacak, zenginler alacak. Şu anda fiyat yüksek olduğu için kimse rağbet etmiyor. Fiyatlar yüksek. Alım gücü zayıf tabi ki de.” dedi.

“İNŞALLAH ÇOCUKLARIMIZA DA ANSİKLOPEDİLERDE GÖSTEREBİLİRİZ”

Balıkçı tezgahına gelen Engin Kan ise “Kalkan balığının kilogramı 750 lira. Ben bunu nasıl alabilirim, mümkün mü? 750 lirayı buna verdikten sonra geri kalan 1 ayımda ben ne yiyeceğim? Kazandığım ne ki? Ne kazanıyoruz ki bu paraları vereceğim? Özlediğimiz bir lezzet evet. Çocukluğumuzun lezzetleri. Evimizde hiç eksik olmayan balıktı ama bugün anca tezgahta görüyoruz. İnşallah çocuklarımıza da ansiklopedilerde gösterebiliriz bu vaziyette olursa.” ifadelerini kullandı.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -