Rus Ordusu Bu Kez 9 Katlı Binayı Vurdu

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Rus ordusu Ukrayna’nın Dnipro kentine füze saldırısı düzenledi. Füze 9 katlı bir konuta isabet ederken, şu ana kadar 25 kişi hayatını kaybetti. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ölenler arasında bir çocuğun da olduğunu, Dnipro’da 3 günlük yas ilan edildiğini belirtti.

Rusya, Ukrasyna’ya yönelik füze saldırılarına devam ediyor. Son haber Dnipro kentinden geldi.

FÜZE SALDIRISINDA ÖLÜ SAYISI 25’E YÜKSELDİ

Rus ordusu, şehirdeki 9 katlı bir konuta füze saldırısı düzenledi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, füze saldırısı sonucu hayatını kaybeden sivillerin sayısının 25’e yükseldiğini belirtti.

Rus ordusunun Dnipro’ya füze saldırısında ölen sivillerin sayısı 25’e yükseldi

ÖLENLER ARASINDA ÇOCUK DA VAR

Zelenskiy, Telegram hesabından yaptığı yazılı paylaşımında, dün Dnipro’daki 9 katlı bir konuta Rus füzesinin isabet etmesinin ardından yaşamını yitirenlerin sayısı ile enkaz alanında devam eden arama ve kurtarma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Zelenskiy, ölenler arasında bir çocuğun da olduğunu ifade etti.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Zelenskiy, 13’ü çocuk 73 kişinin yaralandığı saldırının ardından 6 çocuğun enkazdan kurtarıldığını anımsattı. Enkaz alanında arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Saldırıda birçok sivilin hayatını kaybetmesi nedeniyle Dnipro’da 3 günlük yas ilan edildi. Arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğü enkaz alanında evsiz kalan siviller için çadırlar kuruldu. Saldırıdan önce yaklaşık 400 sivilin yaşadığı konutun çevresinde kurulan masalarda sıcak çay, kahve ve yemek ikram ediliyor.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri