Hıncal Uluç, Fatih Terim ve Acun Ilıcalı’ya da Gönderme Yaptı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

PSV Eindhoven karşısındaki 5-1’lik yenilgi sonrası Hıncal Uluç Fatih Terim ve yardımcılarını çok sert sözlerle eleştirdi. Uluç, “Spiker bile aptal oyuna isyan ederken ekranda kulübe belirdi. O iki yardımcı Selçuk İnan ve Necati Ateş niye yanında oturuyor. Ne işe yarar bunlar. Siz maaş almayı hak etmiyorsunuz. Hocayı dinledim, Acun’a güvenmediğim için kayda aldığım A Spor’da… Niye 3 yıl imzaladın Fatih Hoca? Her şeyi sen bilemezsin. 2 senelik başkan niye 3 yıllık sözleşme yapar?” dedi.

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, Galatasaray’ın PSV Eindhoven karşısında aldığı 5-1’lik tarihi yenilgiyi değerlendirdi ve Fatih Terim’i çok sert sözlerle eleştirdi.

İşte o yazı:

“BU KADAR ACİZ OLUNMAZ”

“İkinci yarı, ilk yarı biterken attığımız golle 2-1 başlamış.. Ama nasıl korkak ve şaşkın başlamışız, inanılmaz.. Maçın adını bilmediğim spikeri bile “Bütün hatlarımızla geri çekildik” diyor.. Öyle çekilmişiz ki, adamların iki stoperi bizim yarı sahamıza paslaşarak giriyor, hatta şut mesafesine kadar geliyor, durmadan çekilen bizimkiler önünde.. Güya savunma yapıyoruz. Ama bu kadar kötü, bu kadar aciz savunma da yapılmaz ki.. Muslera’nın önünde 6 kişilik bir hat.. Onun 5 metre falan önünde 4 kişilik bir hat daha.. Sahanın geri kalan tamamı PSV’de..

“SATHI MÜDAFAA VARDIR”

Kafamda, bu sütunlarda bin defa yazdığım Mustafa Kemal’in lafı var.. “Hattı müdafaa yoktur. Sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır..” Yani müdafaa yapıyorsak, çağdaş futbol oynayan her takımın yaptığını yapacak, savunmaya rakip stoperlere pres yaparak hatta rakip 18 üzerinde başlayacağız. Topu kaptırır kaptırmaz kendi kalene 30 metre kalana dek çekilmenin adı “savunma” olmaz.. Ne olur?. Siz tahmin edin..

“APTAL BİR OYUN”

Spiker bile bu aptal oyuna isyan ederken, ekranda Galatasaray kulübesi belirdi.

“NİYE OTURUYORLAR?”

Ortada Fatih Terim oturuyor. Bir yanında Necati.. Bir yanında Selçuk.. Fatih Terim takımlarında çok oynamış iki harika hücum oyuncusu.. Oyun kurucu ve golcü olarak.. “Niye oturuyorlar ki, Hoca’nın iki yanında” dedim.. Bu akıllara sığmaz 6-4-0 oyunu için, iki hücumcu yardımcıya ihtiyaç var mı?. Ne işe yarar bunlar, o şaşkın futbola da itiraz etmiyor “Hocam ne yapıyoruz?” demiyor, hatta kalkıp tribüne çıkmıyor ve işi orda bırakmıyorlarsa…

“SÖYLE NECATİ, SÖYLE SELÇUK”

Söyle Necati, söyle Selçuk, ne işe yarar, niye onca maaş alırsınız siz?. İlk yarı boyunca bir, tek bir defa arka arkaya beş pas yaparak bir hücum geliştirdik. İlk yarıda yediğimiz iki golün sorumlularından biri Ömer, harika indi, harika adrese attı. İkincisi Emre Kılınç da muhteşem bir kafa attı. Tek akın, tek gol.. Ama üzerlerine gidersek, PSV savunmasının bizi durdurmasının çok zor olduğunu en kör gözlere bile sokan golü yorumlayamıyor ve en azından devre arasında Fatih Hoca’ya anlatamıyorsanız, ne işe yararsınız siz hücum oyuncuları Selçuk ve Necati efendiler..

“MAAŞ ALMAYI HAK ETMİYORSUNUZ”

“En iyi müdafaa hücumdur” demeye bile korkuyorsanız, 6-4-0 gibi dünya ödleği bir taktiği hem de sahaya yayılarak, alan paylaşarak değil, iki hat halinde dizilerek oynatan Hoca’nıza “Ne yapıyoruz biz?” diyemiyorsanız, söyleyin bana, Ga

latasaray gibi borç batağındaki bir kulüpten maaş almayı hak ediyor musunuz ha?

“TONLA PARA ALARAK GİTTİLER”

Hasan Şaş ve Ümit Davala o Hoca’nın iki yanında oturdu sizden önce, gene tonla para alarak ama iz bırakmadan gittiler.. Siz niye geldiniz peki? Ve de sen söyle Sevgili Fatih Hocam?. Galatasaray bu kadar anlamsız bir savunma futbolu oynayacaksa, niye yanında savunma futbolunu iyi bilen bir yardımcın yok?. Uzman savunmacı bir yardımcı yok da boş oturan iki hücumcu var?

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -