Depremde Yoğun Bakım Binası Çöktü

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilimizde yıkıma neden oldu. Şiddetli sarsıntıdan en fazla etkilenen illerden biri olan Hatay’ın İskenderun ilçesinde devlet hastanesinin yoğun bakım ünitesinin bulunduğu bina yıkıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde devlet hastanesinin yoğun bakım ünitesinin bulunduğu 6 katlı A Blok depremde yıkıldı. Binada arama kurtarma çalışması yapılırken, binanın acil servisinde ise yaralı depremzedelere hizmet veriliyor.

KAÇ HASTA VE PERSONELİN OLDUĞU BİLİNMİYOR

Serviste yatan hastalar da bahçeye tahliye edildi. Yoğun Bakım Ünitesi’nde kaç hastanın ve personelin bulunduğu henüz açıklanmadı.

REYHANLI’DA ÖĞRENCİ PANSİYONU ÇÖKTÜ

İskenderun ilçesinde farklı noktalarda birçok binanın yıkıldığı, onlarca binada da ağır hasar olduğu bildirildi. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde ise öğrenci pansiyonu olarak kullanılan ancak boş olduğu bildirilen 5 katlı Alice Tesisleri de yıkıldı. Reyhanlı’da toplam 4 binanın yıkıldığı, 7 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi. Hatay’ın Dörtyol ilçesinde çöken 5 katlı bir binada ise arama kurtarma çalışması yapılıyor. Dörtyol ilçesi Sahil Yolu depremde zarar gördü.

HATAY VALİSİ: HASTANELER VE POLİSEVİ YIKILDI

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem sonucu kentte yıkılan binalar bulunduğunu belirterek son durumu açıkladı.

İskenderun ve Antakya’da devlet hastaneleri ile polisevinin yıkıldığını belirten Doğan, şunları kaydetti: “Antakya ve Kırıkhan’da yıkık binalar var. İskenderun’daki ve Antakya’daki devlet hastaneleri yıkıldı. Polisevi de yıkıldı. Vatandaşların oturduğu binalarda yıkıntılar var. Şu anda jandarmanın bahçesine bir karargah kurduk, bütün birimleri buraya topladık. Elimizdeki imkanlarla oralara müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı pistinde biraz sıkıntı var, uçakların inmesinde problem yaşanıyor. Mevcut imkanlarımızla faaliyetleri koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda da yaralımız var.”

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri