Ali Kocatepe Ve Nükhet Duru Savaşı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Nükhet Duru’nun “Hikâyesi Var” albümünün hazırlık sürecini anlatan “Duru Olmak” belgeseli, ünlü sanatçı ile besteci Ali Kocatepe arasındaki krizi gün yüzüne çıkardı. Ali Kocatepe’nin “Melankoli”, “Ben Sana Vurgunum” ve “Benimsin Diyemediğim” adlı bestelerinin albümde yer almasına önce onay verdiği, ancak Teoman ve Kenan Doğulu’nun performanslarını beğenmediği için iznini geri çektiği iddia edildi.

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi

‘EMRİVAKİ YAPIYOR’

Hürriyet’e konuşan Ali Kocatepe ise albüm projesi hakkında önceden bilgilendirilmediği için izin vermediğini söyledi: “Uzun yıllardır emrivaki yaparak bitmiş işlerle karşıma çıkıyor. Düet albümü yapacağını da Kelebek’te okudum. Şarkılarımla ilgili projelerini önceden benimle paylaşması gerektiğini anlattığımda bana hak verdiğini söyledi. Ama uyarılarımı dikkate almadı. Albümde kullanmak istediği üç şarkıma izin vermeyeceğimi bildirdim. Hangi izni verdim ki geri çekeyim?” Birbirlerine kırıldıklarını açıklayan iki sanatçı arasındaki kriz, müzik dünyasında gündem oldu.

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi

SANATÇILAR NE DEDİ?

Keşke dinletseydi
* Cahit Berkay: “Her yorumda eser sahibinin izni şarttır. Ali ‘Yayından önce dinleme şartıyla’ demişse orası centilmenliğe girer. Nükhet buna uysaymış keşke. O zaman bu tatsızlık yaşanmazdı. Olayın tatlıya bağlanacağından eminim.”

Yüzde 50-50
* Demet Akalın: “Nükhet Duru’nun belgeselini seyrediyorum şu an. Böyle sesler olmasa şarkıları büyük kitleler nasıl duyar bilemedim. ‘Kim haklı?’ sorusuna da yüzde 50 ikisi de haklı diyeyim.”

Bakış farklı
* Metin Özülkü: “Şarkılara yorumcuların hayat verdiğini düşünüyorum. Nükhet benim ‘Yaralım’ı Sıla ile yeniden seslendirmek istediğinde ‘Tabii ki’ dedim, çünkü şarkı onunla doğdu. Ali Abi’nin bakışı farklıdır, ona da saygı duyarım.”

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi

Yorumcu hayat verir
* Deniz Seki: “Esere hayat veren yorumcudur. Onun ruhu, ifade edişi, kalbe dokunuşu, yorumcunun esere hayat veriş şeklidir.”

Bize söz düşmez
* Kenan Doğulu: “İki eski dost, iki dev müzik insanı. Onların arasında olanlar kendi özelleridir. Bizlere söz söylemek düşmez.”

Yılların dostluğu
* Garo Mafyan: “Çok sevdiğim iki eski dostum. Kendileri de yılların dostu, bu sorunu en iyi şekilde çözeceklerdir.”

Anlaşsınlar
* Selda Bağcan: “Bu konuda yorum yapamam. Her ikisi de arkadaşım. Aralarında anlaşarak çözümlesinler.”

Ali Kocatepe ve Nükhet Duru karşı karşıya... Sanatçılar ne dedi

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri