Zuckerberg’in Fotoğrafta Çocuklarının Gizlemesi Endişe Yarattı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’in Instagram hesabından paylaştığı bir fotoğrafta çocuklarının yüzünü gizlemesi çeşitli komplo teorilerini de beraberinde getirdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, ebeveynlerin paylaştığı çocuk fotoğraflarına Dark Web’te puanlama yapıldığını iddia etti. Uzmanlar, çocukların fotoğraflarının kesinlikle paylaşılmaması gerektiğini savunurken, sosyal medyada mahremiyet konusundaki endişeler de bir kez daha arttı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafta kız çocuklarının yüzünü emoji ile gizlemesi komplo teorilerini gündeme getirdi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, paylaşılan çocuk fotoğraflarının Dark Web’te puanlandığını iddia ederek bunun son derece tehlikeli olduğunu savundu.

ZUCKERBERG’TEN TARTIŞMA YARATAN PAYLAŞIM

Facebook’un kurucusu, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in 4 Temmuz günü Instagram hesabından ailesiyle çekildiği fotoğrafı paylaştı. Zuckerberg, paylaşımına, “Mutlu 4 Temmuzlar! Bu yıl için minnettar olacağımız çok şey var. Büyük kızlar büyüdükçe, onlarla Amerika’nın neden bu kadar harika olduğu hakkında konuşmayı seviyorum. Yakında küçük Aurelia ile de konuşmayı dört gözle bekliyorum.” notunu düştü. Mark Zuckerberg’in fotoğrafta Aurelia, Maxima ve August’un isimli 3 kız çocuğunun yüzünü emojilerle gizlemesi dikkatlerden kaçmadı.

Zuckerberg’in son fotoğrafında çocuklarının yüzünü gizlemesi endişe yarattı

“ÇOCUK FOTOĞRAFLARI PAYLAŞILMAMALI”

Zuckerberg’in paylaşımı yeni bir tartışmanın fitilini de ateşledi. Çeşitli komplo teorileri gündeme gelirken, bazı sosyal medya kullanıcıları Instagram ve Facebook gibi platformlarda paylaşılan çocuk fotoğraflarının Dark Web’te puanlanıp yorumlandığını iddia etti. Bu durumun son derece tehlikeli olduğunu söyleyen sosyal medya kullanıcıları, çocuk fotoğraflarının paylaşılmaması gerektiğini belirtti.

FEDERAL TİCARET KOMİSYONU, “YANLIŞ BEYAN” İLE SUÇLAMIŞTI

Öte yandan mayıs ayında ABD’de Federal Ticaret Komisyonu, Facebook’u 2020 tarihli bir kararı ihlal etmekle, ebeveynleri çocuklarının Messenger Kids uygulamasında kimlerle iletişim kurduğunu kontrol etme becerileri konusunda yanıltmakla ve geliştiricilerin özel kullanıcı verilerine ne tür bir erişimi olduğunu yanlış beyan etmekle suçlamıştı.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri