Yüksek Alan Şiddetli Seperatör

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

 Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler, hayatımıza birçok yenilik getirdi. Yüksek alan şiddetli seperatör de bunlardan biri olarak görülüyor. Hem üstün teknolojik donanıma sahip olması hem de fiyatının ekonomik olmasından dolayı hizmet sektörü içinde birçok alanda kullanılıyor. Kullanım amacı, düşük manyetik özelliğe sahip demir cevherinin zenginleştirilmesidir. Endüstriyel hammaddelerde bulunan manyetik safsızlıkların ayrıştırılmasında da etkili bir sistemdir. Farklı sektörlerde değişik kullanım amacına yönelik bir işlevi yerine getiren yüksek alan şiddetli seperatör, muadillerine göre daha teknolojik özelliklere sahiptir.

Yüksek Alan Şiddetli Seperatör Teknik Özellikleri

Teknik donanımı açısından fazlasıyla verimli çalışmaya yönelik olarak tasarlanan yüksek alan şiddetli seperatör, yüksek çalışma kapasitesiyle manyetik alan oluşturma işlevini yerine getirir. Tasarım açısından küçük ebatları ve hafif yapısıyla kullanımı çok basittir. Kullanım esnasında, yer sorunu yaşatmadan her alana pratik şekilde yerleştirilebilir ve sıkıntısız şekilde kullanılabilir. Düşük maliyetli bir sistem olmasından dolayı periyodik bakım masrafları ekstra avantaj sağlayacak kadar azdır.

Mıknatıslı manyetik ayırıcılar denildiğinde teknolojinin en üstün özelliklerinin kullanıldığı yüksek alan şiddetli seperatörler, hizmet sektörünün yoğun ilgisini çekiyor. Bu nedenle diğer mıknatıslı manyetik ayırıcı sistemlere göre kullanım alanı daha geniş. Üretim maliyetinin çok düşük olmasına rağmen teknik donanımın fazla olması dolayısıyla yüksek alan şiddetli seperatör, birçok alanda yoğun şekilde kullanılmaktadır. Manyetik özelliği zayıf olan hammaddelerin zenginleştirilmesi temel kullanım amacı olup, alçı taşı, kuvars tozu, kalsiyum karbonat, silis ve deniz kumu gibi manyetik özellik açısından zayıf maddelerin ayrıştırılması konusunda yüksek verimlilik gösterir.

Yüksek Alan Şiddetli Seperatör Kullanım Avantajları

Yüksek alan şiddetli seperatör nasıl çalışır denildiğinde, yüksek motor kapasitesi dolayısıyla çalışma verimliliği çok yüksektir. Bu sayede uzun ömürlü kullanıma sahip verimli bir sistemdir de denilebilir. Dönüş hızı 40 devir ile 500 devir arasında değişse de, yüksek manyetik özellikli maddeleri ayrıştırırken 700 devire çıkabilir. Yüksek alan şiddetli seperatör çalışma sistemi dolayısıyla farklı herhangi bir güç kaynağına ihtiyaç duyulmamaktadır. Motor gücüyle paralel şekilde verimlilik gösteren sisteme, firmamız aracılığıyla sahip olabilirsiniz. Ayrıştırma işlemi gerektiren her sektörde rahatlıkla kullanılabilecek özellikteki sistem tarafımızca, en ekonomik fiyatlarla alıcılara sunulmaktadır.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri