Ürdün’de ABD Üssüne İHA’lı Saldırı

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Ürdün’ün Suriye sınırı yakınlarında bulunan bir ABD üssüne İran destekli militan gruplar tarafından insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 ABD askeri hayatını kaybederken 25 ABD askeri de yaralandı. ABD Başkanı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada intikam sözü vererek, “Hiç kuşkusuz, bizim seçeceğimiz bir zamanda ve şekilde tüm sorumlulardan hesap soracağız.” dedi.

İsrail-Filistin çatışmasıyla tansiyonun yüksek olduğu Orta Doğu’da gerilim yeniden tırmandı. Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli militan gruplar, Ürdün’de bir ABD üssünü vurdu. Saldırıda 3 ABD askeri hayatını kaybederken 25 ABD askeri de yaralandı.

İRAN DESTEKLİ GRUPLAR ABD ÜSSÜNÜ VURDU

ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırı yakınlarında konuşlanan ABD güçlerine yönelik insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlendiğini duyurdu.

Ürdün’de ABD üssüne İHA’lı saldırı: 3 Amerikan askeri öldü, Öte yandan geçtiğimiz günlerde Irak ve Suriye’deki ABD üslerine saldırık sayıda yaralı var

3 ABD ASKERİ ÖLDÜ

Biden, saldırının Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren İran destekli militan gruplar tarafından gerçekleştirildiğini açıklayarak askeri üstte bulunan 3 ABD askerinin öldüğünü, 25 ABD askerinin de yaralandığını duyurdu.

“TÜM SORUMLULARDAN HESAP SORACAĞIZ”

ABD Başkanı Biden, yaptığı açıklamada intikam sözü vererek, “Hiç kuşkusuz, bizim seçeceğimiz bir zamanda ve şekilde tüm sorumlulardan hesap soracağız.” ifadelerini kullandı.

 

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri