İngiltere’de Bir İlkokulda Bulaşıcı ve Ölümcül Difteri Tespit Edildi

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İngiltere’nin Luton kentinde bulunan bir ilkokulda, ölümcül difteri hastalığı tespit edildi. Sağlık yetkilileri, hastalığa yakalanan kişinin iyileştiğini bildirirken, ebeveynlere olası temas ihtimali nedeniyle acil tavsiyelerde bulundu. Kentte tam risk değerlendirilmesi yapıldığı ve hastalığın tespit edildiği kişi ile teması olan herkesin bilgilendirildiği açıklandı. Ulusal Sağlık Hizmetleri yetkilileri, halkın bulaşıcı hastalıktan korunması için çalışmalara başladıkları söyledi.

İngiltere’de bir ilkokulda son derece bulaşıcı ve ölümcül difteri hastalığı tespit edildi. Hastalığa yakalanan kişinin iyileştiği bildirilirken, temaslı kişiler olabileceği ihtimaline karşı teyakkuza geçildi.

Luton’daki bir ilkokulda ölümcül bir hastalık olan difteri vakasının doğrulanması ve etkilenen kişinin iyileştiğinin söylenmesinin ardından ebeveynlere acil tavsiyelerde bulunuldu.

Birleşik Krallık’taki bir ilkokulda, Viktorya dönemine ait son derece bulaşıcı ve ölümcül difteri hastalığı tespit edild

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), Luton’daki Wigmore İlkokulunda bir kişinin difteri testinin pozitif çıktığını söyledi. Sağlık yetkililerinin, vakadan haberdar oldukları ve harekete geçtikleri öğrenilirken, hastalığa yakalanan kişinin iyileştiği ortaya çıktı.

SAĞLIK EKİPLERİ TEYAKKUZA GEÇTİ

Tam risk değerlendirilmesi yapıldığını ve hastalığın tespit edildiği kişi ile teması olan herkesin bilgilendirildiğini söyleyen Ulusal Sağlık Hizmetleri yetkilileri, halkın bulaşıcı hastalıktan korunması için çalışmalara başladıkları söyledi.

DİFTERİ HASTALIĞI NEDİR?

Difteri, genellikle burnunuzun ve boğazınızın ince bir deri katmanı olan mukoza zarlarını ciddi seviyede etkileyen bir bakteriyel enfeksiyondur. Aşılama seviyeleri genel olarak düşük bir hastalıktır.

İlaç tedavisi bulunsa da, ileri safhalarda difteri hastalığının kalbe, böbrek ve sinir sistemine tehlikeli seviyede zarar verdiği saptanmıştır. Özellikle çocuklarda çok yoğun ve ölümcül biçimde kendini gösterir.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri