Hazine ve Maliye Bakanlığı, 6 İldeki 12 Taşınmazı Özelleştirecek

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İstanbul, Şile, İzmir, Muş, Erzurum ve Şanlıurfa’daki 12 taşınmazı özelleştirecek. Taşınmazların ihalesi için 4 bin 500 lira ve 10 bin lira arasında değişen tutarlarda şartname bedeli, 1 milyon ile 6 milyon lira arasında geçici teminat bedeli isteniyor. İşte ihalelere ilişkin detaylar.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 6 ildeki 12 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek.

ÖİB’nin yatırımcılara yönelik duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, İstanbul’un Şile ilçesinde 3, İzmir’in Bornova ve Çiğli ilçelerinde birer, Muş’un merkez ilçesinde 3, Erzurum’un Palandöken ilçesinde 1, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde 2 ve Aydın’ın Didim ilçesinde bir olmak üzere toplam 12 taşınmazın satışı yapılacak.

İSTANBUL İÇİN SON TEKLİF TARİHİ 14 KASIM

İstanbul’da yer alan taşınmazlar için 14 Kasım’a kadar teklif verilebilecek. İzmir’in Bornova ilçesi ile Muş ve Erzurum’daki taşınmazlar için 15 Kasım son teklif verme tarihi olarak belirlendi.

ŞANLIURFA, AYDIN VE İZMİR İÇİN SON GÜN 16 KASIM

Şanlıurfa’nın Karaköprü, Aydın’ın Didim ve İzmir’in Çiğli ilçelerindeki taşınmazlar için ise 16 Kasım’a kadar son teklif verilebilecek.

6 MİLYON LİRAYA KADAR GEÇİCİ TEMİNAT BEDELİ

Taşınmazların ihalesi için 4 bin 500 lira ve 10 bin lira arasında değişen tutarlarda şartname bedeli belirlendi. Geçici teminat bedelleri 1 milyon ile 6 milyon lira arasında değişiklik gösteriyor.

İHALELER PAZARLIK USULÜ İLE YAPILACAK

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulüyle gerçekleştirilecek. İhalelere katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alarak ayrı ayrı teklif sunması ve ilgili belgeleri idarenin “Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/Ankara” adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi gerekiyor.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -