Şekerde Sıkıntı Var Zam Yolda

   2024 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Marketlerde şeker sıkıntısı yaşanmasının ardından tüketici de şekere zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baki Remzi Suiçmez, fiyatlarda yükselme meydana geleceğini ve market raflarında şeker bulma sıkıntısı yaşanacağını dile getirdi.

Türkiye’de son dönemde gıda fiyatlarında ciddi bir artış meydana geldi. Geçtiğimiz sene ayçiçek yağındaki ani artış vatandaşı zora sokarken, bu sene de şekerde sorun yaşandı. Marketlerde şeker bulmakta zorlanan vatandaşların gözü kulağı yetkililerde.

“YÜKSEK FİYAT GÜNDEME GETİRİLİYOR”

Haber Global’de yer alan habere göre Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Baki Remzi Suiçmez, tüketicinin şekere ulaşamamasının nedenlerini anlattı. Suiçmez, “Kamu fabrikalarının özelleştirilmesi ve getirilen kota en önemli sorundur. Kamu şeker fabrikaları sanayiciye yeterince ürün verememekte özel sektör ise daha yüksek fiyattan sanayiciye ürün gündeme getirmekte. Bu nedenle de tüketicilerimizin marketlerde şeker bulamaması sonucunu gündeme getirecek” dedi.

YÜZDE 15 AZALMA ÖN GÖRÜLDÜ

Yaşanan kuraklık yeterince sulama yapılmaması nedeniyle bu sene TÜİK’in açıkladığı ikinci üretim tahmininde yüzde 15 şeker pancarında azalış gündemde.

Doğal Kilo Verme
Sevgili Çift Kombinleri
Moda Kıyafet Modelleri
Tesettür Abiyeler
İğne Oyası Modelleri
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -